Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke je jednou z expozícií Kysuckého múzea v Čadci, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj. Nachádza sa v malebnom prostredí doliny Chmúra v Novej Bystrici - Vychylovka. Celé územie je súčasťou chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Jeho fauna a flóra spolu s prekrásnou architektúrou kysuckých dreveníc vytvárajú pre návštevníkov neopakovateľnú scenériu.
Kysucké múzeum Čadca
35 rokov od založenia Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke
Pozvánka na výstavu Fauna Kysúc
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo v spolupráci so Štátnou ochranou prírody SR, správou CHKO Kysuce v Čadci, Stredoslovenským múzeom v Banskej Bystrici a Považským múzeom v Žiline pre návštevníkov zaujímavú prírodovednú výstavu, ktorá nesie názov "Fauna Kysúc".
O tvorivé dielne pri výstave Z rozprávky do rozprávky je veľký záujem
Čadca 17.04.2009 - Od 7. apríla je v kaštieli v Radoli, ktorý pre Žilinský samosprávny kraj spravuje Kysucké múzeum v Čadci, pre návštevníkov sprístupnená nová výstava tvorená z jedinečných divadelných bábok, rekvizít a kulís. Výstava s názvom Z rozprávky do rozprávky je obohatená o zaujímavé sprievodné podujatia, ktorými sú tvorivé dielne a pásma s premietaním rozprávok. Práve tvorivé dielne pritiahli vo štvrtok 16. apríla takmer sto nadšených detí zo základných škôl Krásno nad Kysucou a Snežnica.
Kaštieľ v Radoli navštívili touroperátori až z Izraela, ktorým predviedli kysuckú veľkonočnú oblievačku
Kaštieľ Radoľa predstavuje divadelné bábky v rámci výstavy Z rozprávky do rozprávky
Čadca (31.03.2009) - V krajine kde sa piesok lial a kde sa sypal vodopád... Za siedmimi horami, za siedmimi riekami... Takýmito slovami sa začína nejedna slovenská rozprávka, ktorá hovorí o statočnom junákovi, spanilej princeznej, múdrom kráľovi či zlej macoche a opisuje tak deťom príbehy, kde zväčša dobro víťazí nad zlom. Tieto rozprávky môžeme vidieť v hranej forme, či v písanej podobe. V Kaštieli Radoľa si však návštevníci budú môcť pozrieť práve hlavné i vedľajšie postavy jednotlivých rozprávok stvárnené v podobe divadelných bábok.
Mamutia mama vyrastá v Kysuckom múzeu aj za pomoci externistu Binďa z rádia Expers
Čadca (20.03.2009) - Deň, keď človek nemusí ísť do práce a s pokojom si užíva každú jeho sekundu, určite padne každému z nás vhod. O to lepšie je to vtedy, keď sa mu neodpočíta deň dovolenky a pritom sa všetka práca urobí. Dá sa to vôbec? Dá! Podarilo sa to pracovníčke Kysuckého múzea, konzervátorke Martine Krkoškovej. Využila možnosť prihlásiť sa do súťaže o voľný pondelok v rádiu Expres, uspela a získala tak deň voľna a to v pondelok, 16. marca. Voľný deň si užívala a jej zástup plnohodnotne zabezpečil redaktor spomínaného rádia Ivan „Binďo“ Bindas, ktorý je „externistom“. Táto funkcia spočíva v tom, že v pondelky zastupuje v práci ľudí rôznych profesií. V jeho trojročnej kariére si vyskúšal už kadejaké zamestnania, ako hovorí: „V pamäti mi najviac utkvelo Pohrebníctvo v Žiline, smetiar v Nových Zámkov, hasič v Nitre.“ Dodáva však, že: „Každé zamestnanie má svoje pre a aj proti. Každú pracú si treba vážiť a pokiaľ človeka baví, tak je to o to lepšie. A potom vidieť aj výsledky.“
Medzinárodná výstava kraslíc v Kysuckom múzeu v Čadci Gúľaj sa vajíčko
Čadca 12.3.2009 : Prichádza jar a s ňou i obdobie veľkonočných sviatkov, ku ktorým neodmysliteľne patria veľkonočné vajíčka. Zdobenie vajíčok bolo, a pre niektorých ľudí je dodnes, organickou súčasťou jarného zvykoslovia. Kraslice ako osobitá časť ľudového umenia a súčasť zvykov patria nesporne k najstarším a esteticky najpôsobivejším umeleckým prejavom.
Kraslice boli hlboko zakotvené v živote nášho ľudu, pripisovala sa im tajomná a ochranná moc, symbolizovali obnovenie a nepretržitosť života. Boli magickým a obetným prostriedkom.
Človek na Mesiaci - Výstava fotografií o poslednej ceste posádky na Mesiac
Čadca 11.03.2009 - Od januára je pre návštevníkov Kysuckého múzea v Čadci, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sprístupnená výstava fotografií Mariána Pauera z Bratislavy Človek na Mesiaci. Výstava pozostáva z 8 veľkorozmerných a 31 menších záberov z pozemskej prípravy i letu na najbližšie nebeské teleso. Sprevádzaná je autentickým filmovým dokumentom o vesmírnej púti. Popri fotografiách tu nadšenci hviezdnych výprav nájdu predmety viažuce sa k ceste Apolla 17 a drôtovanú sochu Eugene A. Cernana v životnej veľkosti.
Pozrite si
Kysucká fotogaléria
Najbližšie podujatia
Video archív
Video: Informácie týkajúce sa Sviatku všetkých svätých
COVID-19: Na Kysuciach pribudlo 83 pozitívne testovaných, je to nový rekord
Vo štvrtok pribudlo 7 nakazených v okrese Čadca
Video: Polícia vypátrala zlodeja bicyklov
Video: 18 ročnú dievčinu z okresu Čadca obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných látok