
Gál v súčasnom volebnom období pôsobí ako poslanec krajského zastupiteľstva, na rokovaniach často vystupoval proti súčasnému županovi Tiborovi Mikušovi. Ako dnes uviedol Gál, najväčšie výhrady má k úveru vo výške 50 miliónov eur, ktorý si kraj zobral na opravu ciest a kúpu budovy úradu, pričom splácať ho bude 30 rokov. Tiež nesúhlasí s tým, aby bol predseda kraja súčasne poslancom Národnej rady SR ako súčasný župan. Gál deklaroval, že v prípade zvolenia už nebude pôsobiť ako poslanec v Národnej rade SR. V prípade zvolenia chce dosiahnuť dobre fungujúce školstvo, dostupné a kvalitné zdravotníctvo a kultúru. V oblasti zdravotníctva sa chce sústrediť na personálnu aj inštitucionálnu stabilizáciu troch nemocníc, ktorých zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj. Pre zvýšenie zamestnanosti chce spolupracovať so zamestnávateľmi a využiť migráciu zamestnancov v rámci kraja. Taktiež chce viac využívať medzinárodnú spoluprácu. v minulosti sa podpisovali rôzne zmluvy, ale reálny osoh z toho sme zatiaľ nevideli, uviedol. Gál tiež vidí veľkú šancu kraja v cestovnom ruchu, pričom plánuje zriadiť regionálnu informačnú agentúru, ktorá by zastrešovala všetky podnikateľské aj nepodnikateľské subjekty v kraji.
Strana Most-Híd stavia kandidátku v šiestich obvodoch zo siedmich, okrem Skalice. Vo volebných obvodoch Trnava a Dunajská Streda majú po osem kandidátov, v galantskom obvode sedem, v obvode Hlohovec dvoch a v obvodoch Senica a Piešťany jedného kandidáta. Most-Híd nasadil kandidátov na župana v troch krajoch, okrem Trnavského aj v Prešovskom a Bratislavskom kraji. Podporu vyjadrili kandidátom v Košickom a Banskobystrickom kraji.
Na trnavského župana kandiduje aj súčasný župan Tibor Mikuš ako nezávislý kandidát s podporou Smeru-SD, SNS, HZD a Strany zelených Slovenska. Okrem Gábora Gála bude o tento post bojovať s lekárom Gabrielom Pavelekom (KDH, SDKÚ-DS, Sloboda a Solidarita, Občianska konzervatívna strana, Misia 21) a exministrom pôdohospodárstva Miroslavom Jureňom (ĽS-HZDS, Agrárna strana vidieka).
SITA