
Prešovská župa sa uchádzala o eurofondy v dvoch výzvach. V rámci prvej podala 23 projektov, z ktorých bolo úspešných 13 s celkovým rozpočtom 10,9 mil. Peniaze pôjdu do siedmich okresov Kežmarok, Medzilaborce, Humenné, Bardejov, Vranov nad Topľou, Sabinov a Prešov. Najviac škôl - šesť, bude župa modernizovať v krajskom meste. Najviac, 1,8 mil. pôjde na obnovu a dostavbu Gymnázia na Konštantínovej ulici v Prešove.
V druhej výzve podal samosprávny kraj ďalších 26 projektov, z ktorých uspelo päť v sume 3,94 mil. Zabodovali okresy Humenné, Prešov, Stará Ľubovňa a Svidník. Najviac peňazí, 843-tis. sa preinvestuje v SOŠ obchodu a služieb v Prešove.
Samosprávny kraj bol úspešný aj s projektmi v oblasti cezhraničnej spolupráce Slovensko Poľsko na obdobie rokov 2007 2013. Cez dve prioritné osi Rozvoj cezhraničnej infraštruktúry, Sociálny a hospodársky rozvoj mu prešlo 31 projektov za 22,7 mil. Okrem 19 mil. z eurofondov je v tejto sume zahrnutých aj desať percent dotácie štátu a päťpercentné spolufinancovanie predkladateľa. Ide napríklad o projekt na prihraničnú infraštruktúru medzi obcami Nižná Polianka Oženna, ktorý by sa mal realizovať ešte v tomto roku a Osturňa Nedzica. Na 50 úspešných mikroprojektov z prioritnej osi Podpora miestnych iniciatív prišlo do kraja 1,8 mil.
Prešovská samospráva cez opatrenie Podpora budovania rekonštrukcie infraštruktúry cestovného ruchu bude mať preplatené investície do hradu v Starej Ľubovni, v Kežmarku, Šarišského múzea v Bardejove a Vihorlatského múzea a skanzenu v Humennom. Ide o 1,676 mil. Práce boli vykonané v rokoch 2005 2007 z prostriedkov župy. Chudík by ich rád investoval do rekonštrukcie budovy na Slovenskej ulici v Prešove, kde by chcel pod jednu strechu presťahovať Knižnicu P. O. Hviezdoslava. Tento návrh však nebude podávať na poslednom zastupiteľstve v tomto volebnom období, ktoré sa bude konať 28. októbra.
SITA