BRATISLAVA 28. júla (WEBNOVINY) - Rozvod môže mať dlhotrvajúci a škodlivý vplyv na zdravie a nemôže to úplne napraviť ani ďalšie manželstvo, tvrdí štúdia chicagskej univerzity. Podieľalo sa na nej 8 652 ľudí vo veku od 51 do 61 rokov a výsledky nasvedčujú, že rozvedených postihuje o 20% viac chronických ochorení, ako je napríklad rakovina, než tých, ktorí ostali slobodní. Čísla sa znižujú iba u 12% tých, ktorí opätovne vstúpili do manželstva, píšu výskumníci v časopise Journal of Health and Social Behaviour. Podľa ich názoru, človek do dospelosti vstupuje so "zásobárňou zdravia", ktorú si počas manželstva buď udrží alebo zhorší.
Hoci ľudia, ktorí po rozvode či ovdovení opäť vstúpia do manželstva zvyknú byť šťastnejší, na ich zdravotnej stránke sa to neodrazí. Majú o 12% viac chronických zdravotných problémov ako tí, ktorí zotrvávajú v manželstve, čo je o niečo menej ako 20% pre ovdovených alebo rozvedených, ktorí do manželstva už viac nevstúpili.
Ďalšie manželstvo však všetko nevyrieši. Podľa výskumníkov si mnohí podvedome hľadajú niekoho, kto bude ako ich prvý manžel či manželka a šanca, že druhé manželstvo taktiež skončí rozvodom je dvojnásobná.
Informáciu zverejnil internetový portál bbc.co.uk.
SITA
Pozrite si
Kysucká fotogaléria
Najbližšie podujatia
Video archív
Video: Informácie týkajúce sa Sviatku všetkých svätých
COVID-19: Na Kysuciach pribudlo 83 pozitívne testovaných, je to nový rekord
Vo štvrtok pribudlo 7 nakazených v okrese Čadca
Video: Polícia vypátrala zlodeja bicyklov
Video: 18 ročnú dievčinu z okresu Čadca obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných látok