BRATISLAVA 29. apríla (WN/PR) - eSlovensko o.z. v spolupráci s Úniou miest Slovenska, partnerskými mestami Slovenska z Trnavského, Trenčianskeho, Nitrianskeho, Žilinského, Banskobystrického, Prešovského a Košického samosprávneho kraja realizujú projekt s názvom Vzdelávanie zamestnancov zodpovedných za zavádzanie informatizácie do samospráv Slovenska ZISS. Do projektu sa zapojilo tridsaťsedem samospráv. Sú to Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Handlová, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Hurbanovo, Ilava, Komárno, Košice, Košice Juh, Košice Staré Mesto, Košice Západ, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Myjava, Nová Dubnica, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Piešťany, Prešov, Púchov, Ružomberok, Senica, Sereď, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Trenčín, Trstená, Turčianske Teplice, Vysoké Tatry, Zvolen.
Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. Na tento účel bol poskytnutý nenávratný finančný príspevok vo výške 440 410,94 projektu je naplánované od marca 2009 do októbra 2010. V rámci trvania projektu prebehne sedemstodvadsať školení.
Cieľom projektu je pripraviť zamestnancov v regiónoch venujúcich sa informatizácii územnej samosprávy na zmeny a výzvy spojené s jej realizáciou. Pripravované vzdelávanie má posilniť pozíciu informatikov v regiónoch, zvýšiť ich odborné znalosti, no najmä mäkké zručnosti, ktoré informatikom vo všeobecnosti často chýbajú. Podľa zistení eSlovenska o.z., informatici v regiónoch potrebujú posilniť komunikačné zručnosti, a to najmä zručnosti potrebné pri zavádzaní nových systémov bežné komunikačné zručnosti, asertívnu komunikáciu, vyjednávacie zručnosti, prezentačné zručnosti a zručnosti potrebné pre školenie zamestnancov. Nadobudnutie týchto zručností má nielen posilniť ich schopnosť udržať si pracovné miesto, ale aj schopnosť aktívne sa zapojiť do procesu informatizácie územnej samosprávy. Súčasťou projektu bude aj elektronický bulletin s najnovšími informáciami z tejto oblasti. Pridanou hodnotou projektu je skutočnosť, že sa kurzy budú organizovať raz za dva mesiace na jednom mieste, čo prinesie možnosť stretávania sa informatikov z rôznych regiónov, nadväzovanie nadregionálnych kontaktov a vzájomné vymieňanie si skúseností a informácií.
Výsledok projektu nie je teda koncentrovaný na jednom území, ale zasahuje rôzne regióny. Navyše mnohí partneri do školenia zapájajú iba vybraných informatikov. Dá sa teda predpokladať, že ich pôsobením na pracovisku budú mať školenia multiplikatívny efekt, keďže po absolvovaných školeniach budú schopní mnohé informácie , či už odborné, alebo z oblasti mäkkých zručností, aplikovať alebo priamo komunikovať pri svojej práci.
Školenia informatikov samospráv Slovenska
Súvisiace kategórie článkov :
Vytvorené: 29.04.2009 | Čitateľov: 624
Pozrite si
Kysucká fotogaléria
Najbližšie podujatia
Video archív
Video: Informácie týkajúce sa Sviatku všetkých svätých
COVID-19: Na Kysuciach pribudlo 83 pozitívne testovaných, je to nový rekord
Vo štvrtok pribudlo 7 nakazených v okrese Čadca
Video: Polícia vypátrala zlodeja bicyklov
Video: 18 ročnú dievčinu z okresu Čadca obvinili zo zločinu nedovolenej výroby omamných látok